1. návšteva

Naše rodinné centrum Vás a Vaše detičky rado privíta v herničke, kam môžete prísť bez toho, aby ste sa vopred prihlásili.
Na chodbe sa okrem topánok nechávajú aj kočíky. Po príchode vstupujete do prvej miestnosti (učebne), ktorá slúži na:
– zaregistrovanie sa (stačí krstné meno) a zaplatenie 2€ poplatku
– dobrovoľníčky pre Vás pripravili občerstvenie – čaj, vodu a chrumky pre detičky
– konzumáciu jedla či nápojov, ktoré si prinesiete (máme 2ks detských stoličiek)
– tvorivé činnosti – kreslenie, maľovanie, vystrihovanie, lepenie, plastelína
– menšia knižnica pre dospelých s tématikou rodiny, výchovy, stravovania sa
– nachádza sa tu prebaľovací pult.

Ďalšia miestnosť je už samotná herňa, nachádzajú sa v nej 2 menšie stolíky, detské knižky, detská kuchynka, domček, bazén s guličkami, detské kočíky, skákací koník/kravička a polica s hračkami – tie sú roztriedené a uložené v plastových debničkách.
V herni platia nasledovné zásady:
– nie je tu dovolené jesť (neplatí pre dojčenie), nakoľko na zemi sa nachádza koberec, ktorý by sa pri jedení ľahko znečistil;
– na svoje dieťatko si dohliadajú rodičia sami, dávajú pozor, aby dieťatko sebe alebo iným neublížilo (aby na seba nestiahlo nejakú debničku z vysokej police..) a aby sa neničilo vybavenie. Ak si potrebuje rodič odbehnúť, je dobrým zvykom poprosiť macko dobrovoľníčku alebo iného rodiča, aby dohliadal na jeho dieťatko;
– dospelí si nesadajú na okraj bazéna;
– rodičia priebežne odkladajú hračky naspäť do debničiek, keď sa už s nimi deti nehrajú, aby bol priestor na hranie a aby sa nám na záver ľahšie upratovali priestory (aj naše dobrovoľníčky majú deti a chcú sa po herničke dostať načas domov, aby sa naobedovali a vyspinkali).

K dispozícii je niekoľko šerblíkov a na wc je redukcia. V prípade potreby ohrevu jedla/vody, stačí požiadať dobrovoľníčku a sprístupní Vám kuchynku, kde sa nachádza mikrovlnka.
V našich priestoroch sa počas zimy vykuruje a kúrenie sa nedá regulovať, takže je u nás väčšinou teplo 🙂 preto bývajú deti i dospelí len v ponožkách (pančuchách). Ak by Vám predsa len bolo zima, na chodbe je krabica s niekoľkými pármi papúč.
V prípade, že ste prišli s dvomi deťmi a jedno spinká v kočíku, môžete požiadať službujúcu dobrovoľníčku, aby Vám otvorila balkón a pomohla preniesť kočík, kde môže Vaše bábätko spinkať, zatiaľ čo sa so starším dieťatkom zahráte v herni.

Okrem herničiek realizuje RC Macko aj krúžky pre deti i dospelých. Na tie je nutné sa vopred registrovať u konkrétneho lektora, ktorý Vám dá aj presné informácie o termínoch, obsadenosti, dĺžke kurzu či jeho obsahu. Tieto aktivity sa realizujú buď v priestoroch učebne alebo našej malej telocvični. Typy krúžkov nájdete tu.

Na Vašu návštevu sa tešia macko dobrovoľníčky 🙂